Zagroda edukacyjna

Zapraszamy grupy szkolne na zajęcia

KMIECIKÓWKA to gospodarstwo edukacyjne, położone na skraju wsi Lubiatówko posiada kategoryzację 1 słoneczko i jest członkiem sieci : Kulinarne Dziedzictwo Wielkopolski.  Przyjazne dzieciom i osobom starszym.

Można tu zapoznać się z pracą w gospodarstwie rolnym, poznać zapach wielkopolskiej wsi, własnoręcznie zerwać czereśnie, morele, śliwki, dokonać na miejscu degustacji różnych odmian czereśni.

Przygotowanie konfitur, powideł, kompotów, upieczenie  placka drożdżowego lub też  przygotowanie  potrawy regionalnej na bazie produktów ekologicznych to standard w tym gospodarstwie.

Oczywiście jest także  możliwość kontaktu z zwierzętami domowymi czy hodowlanymi. Karmienie, pojenie , wypasanie to nie lada gratka, szczególnie dla dzieci..

 

Dodatkowo prowadzone są tu Zielone Szkoły oraz programy edukacyjne :

  1. Jaka jest owca każdy widzi, nie każdy wie
  2. Zielony świat wokół nas – sad

 

Całe otoczenie domu tętni życiem, słychać gdakanie kur z których to jajek gospodyni przygotowuje przepyszne omlety, w obejściu beczą owce i barany a za drewnianym ogrodzeniem przechadzają się kucyki.

Wszystko to otulone jest gałęziami pięknie rosnących drzew , zarówno owocowych jak i ozdobnych. Późnym latem dorodne dynie (korbole), wystawiają swoje pomarańczowe krągłości wygrzewając się w słońcu.

A w tajemniczych zakątkach posesji można natknąć się na malownicze i jakże romantyczne stoliki, ławeczki , drewniane i metalowe rzeźby nadające specyficzny klimat tajemniczego ogrodu.